O projektu

Waltrovka

Waltrovka je projekt společnosti Penta, jehož cílem je revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Postupně zde vznikly administrativní budovy, obchody a rozsáhlý park o rozloze cca 2ha. Hlavní ambicí bylo vytvořit novou moderní čtvrť a nabídnout veškerý komfort a služby jejím uživatelům. To vše přímo na metru B.

Zvučná historie místa

Josef Walter začínal s výučním listem strojního zámečníka a od oprav jízdních kol se dostal až ke konstrukci vlastních motorek. Ty od roku 1903 nastoupily cestu po evropských silnicích. O šest let později spatřila světlo světa čtyřsedadlová tříkolka, od níž byl krůček k prvnímu automobilu s okřídleným W. Expandující společnost potřebovala pozemky na stavbu továrny a v roce 1913 je našla v Jinonicích. To už se k výrobě přidaly typické, hvězdicovité letecké motory, které byly po několik dalších desetiletí nejdůležitějším artiklem. Po válce se stala jednou z největších továren střední Evropy a změnila název na Motorlet. Fascinující historie skončila v roce 2008, než přišlo znovuzrození Waltrovky.

Atraktivní dynamická budoucnost

Cílem projektu bylo revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích. Místo bývalé továrny zde postupně vyrůstají nové administrativní budovy a obchody – kombinuje se moderní svět funkčnosti, užitkovosti a služeb se zelení, pohodlím, komfortem a relaxací. Charakter původní oblasti včetně několika historických budov a komunikace zůstal zachován.

Architekti

  • Sdružení ateliérů ADR s.r.o., CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš architekti s.r.o.
  • JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s.
  • CASUA spol s r.o.
  • ARK Arhitektura Krušec d.o.o.
  • Atelier Krátký
  • STOPRO spol. s r.o.
  • Terra Florida v.o.s.
  • 2ka, s.r.o.

Na přípravě území Waltrovky se podílelo několik významných architektů. Cílem bylo, aby celá lokalita nepůsobila nudně a unifikovaně. Potkává se zdě několik architektonických stylů.

Developer

Developerem projektu Waltrovka je investiční společnost Penta Investments.

Certifikace

Kontakt

Adresa

U Trezorky
158 00 Praha 5-Jinonice

Správa areálu

info@waltrovka-work.cz

Ostraha/správa

734 234 112

Kontaktujte nás

Info pro nájemce

12. duben

Bistro Dynamica otevírá výdejní okénko od 12.4.

Budova Dynamica

Vůně čerstvých surovin, italská pizza, burger od šéfkuchaře. Tešili jste se? Bistro Dynamica už se na vás moc těší. Více …


28. březen

Znovuotevření Turnovské pivnice

Budova Walter

Pozitivní zprávou pro všechny milovníky dobrého jídla a piva je, že Turnovská pivnice Waltrovka se znovu otevře již v úterý 30. 3. 2021.


1. únor

Omezený provoz

Budova Aviatica

Vážení, dovolujeme si Vás tímto informovat, že kantýny Perfect Canteen, Bistro Dynamica a Green Point jsou do odvolání uzavřeny. Usilujeme o obnovení provozu kantýn co možná nejdříve. Více …