O projektu

Waltrovka

Waltrovka je projekt společnosti Penta, jehož cílem je revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Postupně zde vznikly administrativní budovy, obchody a rozsáhlý park o rozloze cca 2ha. Hlavní ambicí bylo vytvořit novou moderní čtvrť a nabídnout veškerý komfort a služby jejím uživatelům. To vše přímo na metru B.

Zvučná historie místa

Josef Walter začínal s výučním listem strojního zámečníka a od oprav jízdních kol se dostal až ke konstrukci vlastních motorek. Ty od roku 1903 nastoupily cestu po evropských silnicích. O šest let později spatřila světlo světa čtyřsedadlová tříkolka, od níž byl krůček k prvnímu automobilu s okřídleným W. Expandující společnost potřebovala pozemky na stavbu továrny a v roce 1913 je našla v Jinonicích. To už se k výrobě přidaly typické, hvězdicovité letecké motory, které byly po několik dalších desetiletí nejdůležitějším artiklem. Po válce se stala jednou z největších továren střední Evropy a změnila název na Motorlet. Fascinující historie skončila v roce 2008, než přišlo znovuzrození Waltrovky.

Atraktivní dynamická budoucnost

Cílem projektu bylo revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích. Místo bývalé továrny zde postupně vyrůstají nové administrativní budovy a obchody – kombinuje se moderní svět funkčnosti, užitkovosti a služeb se zelení, pohodlím, komfortem a relaxací. Charakter původní oblasti včetně několika historických budov a komunikace zůstal zachován.

Architekti

  • Sdružení ateliérů ADR s.r.o., CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš architekti s.r.o.
  • JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s.
  • CASUA spol s r.o.
  • ARK Arhitektura Krušec d.o.o.
  • Atelier Krátký
  • STOPRO spol. s r.o.
  • Terra Florida v.o.s.
  • 2ka, s.r.o.

Na přípravě území Waltrovky se podílelo několik významných architektů. Cílem bylo, aby celá lokalita nepůsobila nudně a unifikovaně. Potkává se zdě několik architektonických stylů.

Developer

Developerem projektu Waltrovka je investiční společnost Penta Investments.

Certifikace

Kontakt

Adresa

U Trezorky
158 00 Praha 5-Jinonice

Správa areálu

info@waltrovka-work.cz

Ostraha/správa

734 234 112

Kontaktujte nás

Info pro nájemce

1. leden

Parking

Hledáte parkování pro své hosty nebo klienty? Více …


1. květen

Venkovní jóga

Od května budou lekce jógy opět probíhat venku a 2x týdně. Více …


20. prosinec

BILLA - otevírací doba v době vánočních svátků

Vánoční otevírací doba 2021 Více …