O projektu

Waltrovka

Waltrovka je projekt společnosti Penta, jehož cílem je revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Postupně zde vznikly administrativní budovy, obchody a rozsáhlý park o rozloze cca 2ha. Hlavní ambicí bylo vytvořit novou moderní čtvrť a nabídnout veškerý komfort a služby jejím uživatelům. To vše přímo na metru B.

Zvučná historie místa

Josef Walter začínal s výučním listem strojního zámečníka a od oprav jízdních kol se dostal až ke konstrukci vlastních motorek. Ty od roku 1903 nastoupily cestu po evropských silnicích. O šest let později spatřila světlo světa čtyřsedadlová tříkolka, od níž byl krůček k prvnímu automobilu s okřídleným W. Expandující společnost potřebovala pozemky na stavbu továrny a v roce 1913 je našla v Jinonicích. To už se k výrobě přidaly typické, hvězdicovité letecké motory, které byly po několik dalších desetiletí nejdůležitějším artiklem. Po válce se stala jednou z největších továren střední Evropy a změnila název na Motorlet. Fascinující historie skončila v roce 2008, než přišlo znovuzrození Waltrovky.

Atraktivní dynamická budoucnost

Cílem projektu bylo revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích. Místo bývalé továrny zde postupně vyrůstají nové administrativní budovy a obchody – kombinuje se moderní svět funkčnosti, užitkovosti a služeb se zelení, pohodlím, komfortem a relaxací. Charakter původní oblasti včetně několika historických budov a komunikace zůstal zachován.

Architekti

  • Sdružení ateliérů ADR s.r.o., CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS a Rudiš-Rudiš architekti s.r.o.
  • JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s.
  • CASUA spol s r.o.
  • ARK Arhitektura Krušec d.o.o.
  • Atelier Krátký
  • STOPRO spol. s r.o.
  • Terra Florida v.o.s.
  • 2ka, s.r.o.

Na přípravě území Waltrovky se podílelo několik významných architektů. Cílem bylo, aby celá lokalita nepůsobila nudně a unifikovaně. Potkává se zdě několik architektonických stylů.

Developer

Developerem projektu Waltrovka je investiční společnost Penta Investments.

Certifikace

Kontakt

Adresa

U Trezorky
158 00 Praha 5-Jinonice

Správa areálu

Jiří Beránek
Property Management, Director
jiri.beranek@cbre.com

Markéta Jircová
Senior Property Manager
marketa.jircova@cbre.com

Ostraha/správa

734 234 112

Kontaktujte nás

Správce budovy - CBRE s.r.o.

CBRE je s více než 115 000 odborníky ve více než 100 zemích celosvětovým lídrem v oblasti komerčních realitních služeb a investic.

S téměř 300 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje kolem 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze cca 1,2 mil. m². Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

Info pro nájemce

5. říjen

Nová restaurace ELEMMI

Již zítra 6. října pro Vás v původních prostorách Bistra Dynamica otevírá zcela nová restaurace ELEMMI. Více …


30. srpen

Konec provozu Bistra Dynamica

Chtěli bychom Vás informovat, že dnešním dnem končí provoz Bistra Dynamica. Zároveň ale pro Vás připravujeme v těchto prostorách otevření nové restaurace ELEMMI zaměřené na italskou kuchyni, která tak rozšíří škálu nabízených služeb. Více …


1. leden

Parking

Hledáte parkování pro své hosty nebo klienty? Více …